Alicia Keys prezantuesja e “Grammy Awards” 2019

Alicia Keys do prezantojnë çmimet “Grammy Awards” këtë vit. “Unë e di se çfarë ndjen kur je në skenë dhe do ta sjell atë energji”, tha fituesja 5 herë e Grammy, në një deklaratë të martën. “Jam shumë e emocionuar që do jem prezantuese e ceremonisë në mbrëmjen më të madhe të muzikës, që feston kreativitetin, fuqinë dhe magjinë. Jam veçanërisht e gëzuar për të gjitha gratë e nominuara këtë vit”, tha Alicia Keys. Kjo do të jetë hera e parë që këngëtarja do prezantojë një shfaqje. Me më shumë nominime këtë vit janë reperët Kendrick Lamar dhe Drake. Të dy kryesojnë, respektivisht me 8 dhe 7 nominime. Gjithashtu janë të nominuara edhe dy këngëtaret me origjinë shqiptare, Dua Lipa dhe Bebe Rexha. Çmimet “Grammy Awards” do jepen në CBS më 10 shkurt. /ATA/

Advertisement