Albumi i ri në spanjisht i Christina Aguilera është më afër se ç’e prisnim

Christina Aguilera është kthyer për të ndarë disa të reja interesante në lidhje me projektin e saj të ri të albumit në spanjisht.

Të hënën (18 tetor) ylli i pop-it publikoi videon e parë të albumit, titulli dhe data e publikimit të të cilit janë ende sekret. Mund ta shihni duke klikuar këtu, ndërsa këtu mund të gjeni foton e bukur të postuar në Instagram nga Xtina në versionin e flokëve të kuq. Duke folur për datat e reja në albumin e ri, në faqen zyrtare të artistes shkruhet “Redescubriendo raices. Nos vemos pronto”, që do të thotë “Duke rizbuluar rrënjët. Shihemi së shpejti”. 

Advertisement

Thashethemet për një album të Xtina në spanjisht filluan të bëhen gjithnjë e më këmbëngulëse në fund të vitit të kaluar, pas pjesëmarrjes së këngëtares në shfaqjen “Yearly Departed”, ku deklaroi: “Po, albumi në spanjisht do të dalë. Kisha kohë gjithë 2020-ën për të organizuar mendimet e mia dhe për të vendosur skemën e saktë.”

Për yllin pop do të jetë projekti i saj i dytë i regjistrimit në gjuhën e origjinës së saj – ekuadoriane nga babai i saj – pas “Mi reflejo”, albumi i saj i dytë në studio i publikuar më 12 shtator 2000.

Më poshtë mund të dëgjoni “Genio atrapado”, versionin spanjoll të hitit “Genie In A Bottle”.