Aktorja e njohur pozon nudo për të dhënë një mesazh tek ndjekësit

Amy Schumer është në periudhën pas lindjes, ku të gjitha gratë përpiqen të normalizojnë trupin e tyre. Aktorja e njohur amerikane, 39-vjeçare, shpërndau një selfie nudo në Instagram, duke treguar shenjën nga lindja e djalit të saj, në maj të 2020.

“Ndjehem sikur shenja ime C duket bukur sot!” shkroi në përshkrimin e fotos, duke shtuar hashtags #hotgirlëinter dhe #csection.

Advertisement

Ndjekësit ndanë komente mbështetëse,duke e falenderuar aktoren për sinqeritetin e saj. Ajo e pranon para të gjithëve realitetin se ccfarë ndodh me trupin pas lindjes. Kështu dhe të tjerët fillojnë ta pranojnë dhe të ndihem mirë me trupin e tyre.

Disa nga komentet e tyre ishin: ‘Një trup i bukur! Edhe unë do filloj ta dua shenjën time.”; Faleminderit që na bënë të ndihemi më mirë.; ‘Pas çdo shenje ka një histori. Unë i dua të gjitha shenjat në trupin tim.’

Kjo nuk ishte hera e parë që Schumer ishte e hapur dhe e sinqertë me fansat dhe ndjekësit  në lidhje me shtatzëninë e saj. Në vitin 2019, ajo postoi një kolazh fotografish me foto ‘të sinqerta’.