Afganistan – Rrëzohet avioni me 43 pasagjerë

Mjeti fluturues u zhduk nga radarët në zonën mes Kunduz dhe Kabulit. Shefi i policisë aeroportuale afgane bën të ditur se avioni u nis nga Kunduz në orën 8:30 ndërsa kishte si destinacion Kabulin. Ende nuk dihen motivet e rrëzimit të avionit të pasagjerëve.

Advertisement