Trafiku i drogës nga ajri, piloti Riformato dënohet me 15 vite burg

Piloti Italian, Giorgio Riformato është dënuar me 15 vite burg për trafikim ndërkombëtar të drogës.

Italiani, që u ngeci në rërën e Divjakës gjatë një tentative të trafikimi të lëndës narkotike është njohur sot me vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda.

Advertisement

Kjo e fundit pranoi kërkesën e prokurorisë dhe e dënoi pilotin me 15 vite burgim. Riformatto nuk e ka pranuar asnjëherë akuzën ndaj tij, duke theksuar se ishte për një fluturim turisitik, por për shkak të një defekti ka zbritur në Divjakë.