Tiranë – Gjendja e Dajtit është stabilizuar

Burime nga ky institucion bënë të ditur se gjendja shëndetësore e të shumëkërkuarit të drejtësisë shqiptare është tashmë e stabilizuar. Dajti ka marrë dy plagë nga plumbat një në këmbë dhe një në bark, por nuk përbëjnë rrezik për jetën e tij. Kështu pas mbërritjes nga spitali i Durrësit me masa të rrepta sigurie dhe në vëzhgimin e forcave spelciale RENEA, Dritan Dajti ka marrë mjekimin edhe nga mjekët e spitalit të Burgut.

Advertisement