Rusi – Gati marrëveshja “Start 2”

Lajmin e bën të ditur e përditshmja ruse “Kommersant”. “Traktati ka përfunduar dhe negociatorët në Gjenevë vetëm sa po bien dakord për formulat”, ka deklaruar burimi. Marrëveshja “Start 2” do të firmoset gjatë samitit mbi sigurinë bërthamore që do të mbahet më 12 dhe 13 prill në Republikën Ceke.

Advertisement