Rama me zemër të thyer: Lamtumirë i dashur Zef!

Për ndarjen nga jeta të aktorit të madh të humorit Zef Deda ka reaguar dhe kryeministri i vendit Edi Rama.

“Lamtumirë i dashur Zef!”, shkruan ai në Facebook-un e tij, bashkangjitur fotos së Mjeshtrit të Madh të humorit, e shoqëruar me një emoji me zemër të thyer.

Advertisement

Lajmi i trishtë për humbjen e “Chaplinit shqiptar” u bë i ditur paraditen e sotme nga djali i tij, Julian Deda.