Pas 25 vitesh mungesë, Elsa Lila ‘rrënqeth’ me rikthimin e saj në skenën e ‘Festivalit të Këngës’!

Nata e dytë e “Festivalit të 61-të të Këngës”, shënon dhe rikthimin e Elsa Lilës pas 25 vitesh mungesë.

Këngëtarja i emocionoi të gjithë me performancën e saj ku u përqafua dhe me duartrokitje te forta nga publiku në sallë.

Advertisement

Kënga me të cilën konkurroi artistja titullohet “Evita”, e cila është e shkruar dhe e kompozuar nga vetë ajo.

Kënga “Evita” është një dedikim për të bijën e saj, e cila në publik duke ndjekur me plot emocion performancën e nënës së saj.

Kujtojmë se rtistja ka qenë muajt e fundit në vëmendje mediatike, duke qenë se është përfolur mbi përfshirjen e saj në botën e krimit të organizuar në Itali.

Ajo u lirua nga burgu vetëm së fundmi, pas akuzave në pjesëmarrjen e një bande italo-shqiptare të trafikimit të lëndëve narkotike, ku pretendohej se detyra e saj ishte ajo e mbajtjes së llogarive.

1 COMMENT

Comments are closed.