Panik në Huston! Shpërthen në flakë shtëpia e Beyonce!

Shtëpia e fëmijërisë së Beyonce në Hjuston mori flakë herët në mëngjesin e Krishtlindjeve, megjithëse familja që jetonte atje shpëtoi shëndoshë e mirë.

Zjarri u raportua rreth orës 02:00 të së hënës. Departamenti lokal i zjarrfikësve arriti në vendin e ngjarjes së shtëpisë dykatëshe me tulla brenda tre deri në pesë minuta, raportoi Houston Chronicle.

Advertisement

Familja e Beyoncé Knowles bleu shtëpinë në bllokun 2400 të Rosedale në 1982 dhe Beyonce jetoi atje deri në moshën pesë vjeçare. Ajo u pa duke fotografuar pronën kur ishte në qytetin e saj të lindjes për turneun e saj botëror të Rilindjes.

Shtëpia në lagjen historike Riverside Terrace u ndërtua në vitin 1946. Në shkurt, Beyoncé fitoi çmimin e saj të 32-të Grammy, duke e bërë atë artisten më të vlerësuar në historinë e Grammy.