Pamjet/ Lokali në Tiranë përfshihet nga flakë të frikshme, përhapen edhe në biznesin ngjitur!

Një lokal është përfshirë nga flakët pak orë para mesntës tek zona e Brrylit.

Zjarri është përhapur dhe në një lokal tjetër ngjitur me të. Si pasojë ka vetëm dëme materiale, ndërsa grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave.

Advertisement

Dyshohet se shkak ishte shpërthimi i një bombole gazi.

”Më datë 27.12.2022, rreth orës 23:40, te Brryli ka rënë zjarr në një lokal dhe zjarri është përhapur dhe në një lokal tjetër ngjitur tij. Zjarri është fikur dhe si pasojë ka vetëm dëme materiale. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, sipas njoftimit të policisë.