Pamje spektakolare! Ndërtesa më e lartë në botë, Burj Khalifa, ndriçohet me flamurin shqiptar

Ndërtesa më e lartë në botë, Burj Khalifa, që ndodhet në Dubai është ndriçuar me ngjyrat e flamurit shqiptar në orët e mbrëmjes së sotme. Kjo ka ardhur në shenjë urimi në ditën e Pavarësisë së shpallur më 28 nëntor 1912 për Shqipërinë.

Shteti i Katarit ka ndriçuar në çdo 28 nëntor ndërtesën më të lartë në botë më flamurin kombëtar shqiptar. Pamjet spektakolare janë publikuar edhe në rrjetet sociale dhe padyshim ngjyrat kuq e zi duken kaq bukur mbi Burj Khalifa.

Advertisement