Pakistan – Sulmohen dy xhami, 2000 persona të marrë peng

Të paktën 2000 persona, raportohet se janë marrë peng. Dyshohet se ka viktima dhe të plagosur. Sipas televizionit pakistanez GEO TV, komanda hyri ne xhamine e Lahores duke sulmuar me bomba dore. Xhamitë ndodheshin pak metra larg njera-tjetrës. Sulmet kishin ne shenjester grupin Ahmadi, qe edhe me pare ka qene objektiv i sulmeve te organizatave fondamentaliste sunite.

Advertisement