Martohet aktori i njohur me vajzën e Arnold Schwarzenegger

Chris Pratt dhe Katherine Schwarzenegger janë zyrtarisht të martuar.Çifti lidhi nyjë të shtunën në një ceremoni private në Montecito të Kalifornisë. Aktori dhe Katherine u panë për herë të parë së bashku në qershor 2018. Chris dhe vajza e Arnold Schwarzenegger bënë publike lidhjen në 29 –vjetorin e Katherine, ku e uroi me mesazhe në rrjetet sociale. Kjo është martesa e dytë për 39-vjeçarin. Ylli i Jurassic World u nda nga aktorja Anna Faris, në gusht 2017 pas tetë vitesh martesë.Ata janë prindër të një djali 6-vjeçar Jack.

/Syri/