Kosovë – Ministri i Jashtëm Bullgar viziton vendin

Lajmin e bëjnë të ditur mediat kosovare, sipas të cilave takimin e parë Mladenov do ta zhvillojë me ministrin Hyseni, me të cilin do të mbajë edhe një konferencë për shtyp. Ndërsa më pas, shefi i diplomacisë bullgare do të pritet në takime të vecanta edhe nga presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, si dhe nga kryeministri Hashim Thaci.

Advertisement