Këngëtarja Taylor Swift konfirmon turneun e saj “The Eras”!

Së fundmi, këngëtarja Taylor Swift ka njoftuar turneun e saj të ardhshëm “The Eras”.

Ajo e quajti “një udhëtim nëpër epokat muzikore të karrierës sime”. Posteri për turneun paraqet një shumëllojshmëri të pamjeve të së kaluarës së Swift nga albumet e saj të suksesshme, duke përfshirë publikimin e saj më të fundit, “Midnights”.

Advertisement

Turneu është caktuar të nisë më 18 mars 2023 në Glendale, Arizona, me 27 data të listuara në SHBA. Swift vuri në dukje se pjesa e parë e turneut do të jetë në stadiumet në të gjithë Amerikën me datat ndërkombëtare që do të shpallen sa më shpejt. Këngëtarja e ka shprehur edhe më herët dëshirën për një turne. Gjatë emisionit të “The Graham Norton Show”, ajo tha:

Ne do e bëjmë së shpejti. Kjo do të ndodhë.

Turneu i fundit i Swift-it në stadium ishte në vitin 2018, për të promovuar albumin e saj “Reputation”. Artistët që do marin pjesë në “The Wras Tour” janë Paramore, Phoebe Bridgers, Girl in Red, MUNA, Haim, Gracie Abrams, Gayle dhe Owenn. Ndërkaq, albumi i ri i artistes, “Midnights” ka vetëm disa ditë që është publikuar dhe duket se po thyen rekorde. Puna e re e 32-vjeçares, ka shitur mbi një milion kopje në SHBA në tre ditët e para të publikimit, duke u bërë albumi më i shitur i vitit 2022.

Asnjë artiste nuk e ka arritur këtë shifër më parë, që kur vetë Taylor hodhi në treg albumin e saj “Reputation” pesë vjet më parë, sipas “Billboard”. Pozicioni i albumit në tabelën e 200 albumeve të “Billboard” do të zbulohet muajin e ardhshëm. Nëse “Midnights” debuton në vendin e parë, do të shënojë albumin e 11-të të Swift në krye të listës.