Indi – Rrëzohet avioni, 158 të vdekur

Bëhet me dijeni se gjatë frenimit, pas një ulje normale, avioni i lartpërmendur ka dalë nga pista dhe është përfshirë nga zjarri. Ngjarja ka ndodhur këtë mëngjes në Mangalore të Indisë jugore, duke kapur një shifër prej 158 viktimash. Bëhet me dijeni gjithashtu, se në fluturimin nga Dubai, ishin plot punëtorë emigrantë indianë që punojnë në Gji, ndërsa aeroporti Mangalore në shtetin jugor të Karnatakas në Indi, u inaugurua vetëm javën e kaluar, duke i propozuar statusin ndërkombëtar aeroportual.

Advertisement