Cila është deri tani kënga më e suksesshme e vitit 2023?

Jemi në gjysmë të vitit 2023 dhe deri tani, “Flowers” e Miley Cyrus është kënga më e suksesshme e vitit.

Kompania Official Charts, që përpilon lista të ndryshme zyrtare të këngëve dhe albumeve në Mbretërinë e Bashkuar, Irlandë dhe Francë, ka njoftuar se “Flowers” ka arritur 147 milionë transmetime dhe më shumë se 80,000 shkarkime në vitin 2023.

Advertisement

Kjo e bën atë këngën më të suksesshme të këtij viti… deri më tani.

“Flowers” u përfol si një këngë kushtuar fundit të martesës së saj me aktorin Liam Hemsworth, pasi Miley e publikoi në ditën e ditëlindjes së tij (10 mars).

Vlen të përmendet se pesë këngët më të shitura të vitit janë të gjitha nga artiste femra – hera e parë që kjo ka ndodhur ndonjëherë në historinë e top-listave.

Këtu janë 10 këngët më të mira të 2023-shit:

1. Miley Cyrus – Flowers

2. Raye ft 070 Shake – Escapism

3. SZA – Kill Bill

4. PinkPantheress – Boy’s A Liar

5. Taylor Swift – Anti-Hero

6. Rema ft Selena Gomez – Calm Down

7. Calvin Harris x Ellie Goulding – Miracle

8. Libianca – People

9. Harry Styles – As It Was

10. Miguel – Sure Thing