Bruno Mars në telashe me bixhozin? Ja si qëndron e vërteta!

Një kazino në Las Vegas ka mohuar që Bruno Mars të ketë grumbulluar një borxh prej 50 milionë dollarësh për lojërat e fatit.

Një përfaqësues i MGM Resorts International lëshoi një deklaratë zyrtare për të përshkruar marrëdhënien me këngëtarin e “Uptown Funk” dhe përgënjeshtroi raportet që Bruno kishte shkaktuar borxhe shumë milionëshe në kazinotë e kompanisë.

Advertisement

Ne jemi krenarë për marrëdhënien tonë me Bruno Mars, një nga interpretuesit më emocionues dhe dinamikë në botë”, thuhet në deklaratë.

Nga shfaqjet e tij në Dolby Live në Park MGM tek salla e re Pinky Ring në Bellagio, këngët e Bruno-s tërheqin vizitorë nga e gjithë bota.

Deklarata mohoi në mënyrë të qartë se Bruno kishte akumuluar borxhe me biznesin.

Partneriteti i MGM dhe Bruno është i gjatë dhe i rrënjosur në respektin reciprok”, vazhdoi deklarata. “Çdo spekulim përndryshe është krejtësisht i rremë; ai nuk ka borxh me MGM. Së bashku, ne jemi të kënaqur të vazhdojmë të krijojmë përvoja të paharrueshme për mysafirët tanë.”

Përgjigja erdhi pasi NewsNation publikoi pretendime të pabazuara nga “burime” anonime se Bruno ishte borxhli ndaj kazinosë sepse ai kishte luajtur kumar në mes të shfaqjeve të tij.