Brenda koncertit spektakolar të Beyonce-s në Dubai!

Beyonce mahniti me performancën e saj të shumëpritur në “Grand Reveal Weekend” të hotelit Royal Atlantis në Dubai.

Ashtu siç i ka hije, këngëtarja bëri një hyrje spektakolare me fishekzjarre dhe këngë. Ajo kishte veshur një fustan të verdhë të ndezur me një fund të prerë me dy të çara anësore.

Advertisement

Edhe vajza e Beyoncé, Blue Ivy Carter, iu bashkua asaj në skenë për një duet për “Brown Skin Girl”, për të cilin 11-vjeçarja kishte veshur një xhaketë sportive të kuqe dhe pantallona të ngjashme.

Midis listës së të ftuarve të mbushur me yje, ishte bashkëshorti i saj Jay Z dhe binjakët Rumi dhe Sir, si dhe nëna e saj Tina Knowles Lawson dhe babai Matthew Knowles që shijuan shfaqjen.

Emra të tjerë në audiencë përfshinin Chloe dhe Halle Bailey, Rebel Wilson, Nia Long dhe Kendall Jenner, marka e së cilës 818 Tequila mbajti një mbrëmje të premten në sallonin e resortit luksoz Cloud 22.

Beyoncé fitoi 24 milionë dollarë për koncertin intim, i cili ishte i pari i saj në pesë vjet. Lista përfshinte: “At Last”, “XO”, “Ave Maria”, “Halo”, “Brown Skin Girl”, “Be Alive”, “Otherside”, “Bigger”, “Spirit,” “Liri”, ”I Care”, “Crazy In Love”, “Bad Girl” dhe “Drunk in Love”. Asnjë këngë nga albumi i saj i ri nuk u interpretua.

Për këngën e fundit, “Drunk in Love”, ajo u ngrit nga skena në një shtyllë ndërsa fishekzjarrët ndriçuan qiellin dhe flakët dolën nga uji. Ajo e mbylli shfaqjen me një mini fustan ngjyrë argjendi dhe rozë me çizme deri tek kofshët dhe doreza opere.

“Grand Reveal Weekend” i Atlantis The Royal Hotel vjen ndërsa resorti përgatitet të nisë rezervimet në shkurt. Të dielën, do të presë një modë për të debutuar koleksionin më të fundit të Beyonce-s Ivy Park.