Aktori i njohur i serialit “Stranger Things” Noah Schnapp konfirmon se është homoseksual…

Ylli i “Stranger Things”, Noah Schnapp, ka vendosur të dalë hapur duke konfirmuar se është homoseksual.

18-vjeçari e konfirmoi këtë në TikTok duke postuar një video të tij me dixhiturën: “Kur më në fund u thashë miqve dhe familjes se isha homoseksual pasi u frikësova për 18 vjet dhe gjithçka që ata thanë ishte ‘e dimë’. Mendoj se jam më i ngjashëm me Will-in sesa mendoja”, shtoi ai duke iu referuar personazhit të tij në serial.

Advertisement
@noahschnapp

I guess I’m more similar to will than I thought

♬ original sound – princessazula0

 

Schnapp luan Will Byers në “Stranger Things” dhe fansat kanë spekuluar prej kohësh se personazhi është homoseksual sepse është e qartë nga seriali se ai ka ndjenja për Mike Wheeler. Schnapp dhe Millie Bobby Brown, i cili luajti me të në “Stranger Things”, janë miq shumë të ngushtë që shoqërohen shpesh. Njësoj si bashkëmoshatarët e tij, Noah punon gjatë verës. Ndonëse është e qartë që adoleshenti nuk e ka punën verore si burim të nevojshëm të ardhurash, ky është një mesazh shumë domethënës që Schnapp jep për bashkëmoshatarët e tij.