8 të vdekur në Teksas të SHBA!

Tetë persona janë vrarë në Teksas të Shteteve të Bashkuara një ditë më parë pasi një makinë përplasi një grup personash të cilët po prisnin në një stacion autobusi.

Incidenti i rëndë ndodhi pranë kufirit meksikan. Të paktën 5 persona të tjerë kanë mbetur të plagosur. Numri i viktimave u rrit gjatë orëve në vijim.

Advertisement

Shoferi i makinës është arrestuar nga policia. Nuk është e qartë nëse incidenti ishte i qëllimshëm.

Bazuar në kamerat e sigurisë, auromjeti u afrua me shpejtësi drejt stacionit të autobusit dhe u përplas me një bordurë e më pas mori përpara turmën e njerëzve.

Të gjithë viktimat raportohet të kenë qenë me origjinë venezueliane. Po hetohet nëse kjo ngjarje ishte sulm ndaj emigrantëve apo aksidentale.