24 vjeç, ndërron jetë stjuardesa e Air Albania: U rrëzua në tokë në aeroportin e Stanstedit në Britani!

Mediat britanike thonë se një 24-vjeçare, anëtare e ekuipazhit të kabinës së Air Albania, ka ndërruar jetë pasi është rrëzuar gjatë një fluturimi për në aeroportin Stansted. Sipas shtypit në Angli, lajmi është konfimuar nga shërbimi i Ambulancës Lindore të Mbretërisë së Bashkuar, që pretendon se e reja është sëmurur rëndë gjatë shërbimit në bord pas nisjes nga Tirana.

Avioni u ul në pistë rreth orës 13:00 të së mërkurës më 21 dhjetor siç ishte planifikuar. Edhe pse shërbimi i ambulancës e dërgoi 24 vjecaren me urgjencë në spitalin Princess Alexandra në Harloë, mjekët nuk kanë mundur ta shpëtojnë.
Një zëdhënës i policisë së Essex tha: Ne mbështetëm kolegët tanë në Manchester Airports Group dhe shërbimin e ambulancës në Aeroportin Stansted pasi u thirrëm për një emergjencë.
“Indie” ka kontaktuar me Air Albania për detaje të mëtejshme, por nuk ka marrë përgjigje. Po ashtu, edhe Dosja.al, që përcjell lajmin, thotë se është në pritje të një përgjigje lidhur me identitetin e stjuardesës dhe shkakun e vdekjes së saj.

Advertisement

3 COMMENTS

  1. Ashtu Sic do vazhdojne te ikin shume te.tjere se.jane vaksinuar dhe asnjehere sdo pranohet publikisht ? gjyhah sa e re ?

    • Marko Tropoja Sokolaj populli si kopeja…i kercenuan me Punen palacot,disa qe skishin mundesi nuk i gjykoj,po’ te tjere qe mund te duronin dhe shkuan u shpuan per te ngrene nje pice nuk falet

Comments are closed.