10 këngët më motivuese në histori / në mesin e tyre edhe kënga e Bebe Rexhës.

Një hulumtim është bërë së fundmi nga psikologët ku janë zbuluar 10 këngët motivuese të të gjitha kohërave. Në krye qëndron hiti i vitit 2007 në Britaninë e Madhe të Kanye West, “Stronger”.

Krah këtij hiti qëndron artisti rap Eminem, me këngën ‘Till I Collapse’ e menjëherë pas tij vijon hiti i dyshes David Guetta dhe Bebe Rexha me ‘I’m Good’ ku numëron plot 242M klikime.

Advertisement

Ndër këto këngë motivuese përfshihen dhe hitet:

“Eye Of The Tiger”, nga Survivor
“Run”, nga Snow Patrol
“Forever”, nga Drake, Kanye West, Lil Wayne, & Eminem
“Can’t Hold Us”, nga Macklemore dhe Ryan Lewis (ft. Ray Dalton)
“Beast – Southpaw Remix”, nga Bob Bailey & The Hustle Standard
“Remember The Name”, nga Fort Minor (ft. Styles of Beyond)
“Not Afraid”, nga Eminem.